Klinik Çayyolu

All On Four İmplant Ankara

All On Four İmplant Ankara

All On Four Nedir?

All on four aslında bir tam dişsiz ağız rehabilitasyon yöntemidir. Klasik yöntemlerden farklı planlanmış 4 adet implant üzerine sabit protez yapılmasıdır. Bu tasarım erken yükleme protokollerine uygundur. Kemik tozu kullanımı gibi ileri cerrahi yöntemler içermez.

All on four uygulaması tam dişsiz bulguların tamamına uygundur özellikle sinus cerrahisi ve kemik artırma cerrahi işlemleri gerektirmemesi bu tekniğin en önemli avantajıdır.

All On Four Cerrahisi

All on four cerrahisi diş çekimleri ile beraber yapılabilir ve ölçü alınıp aynı gün diş yapımına uygun olur. Dört implant veya daha fazla sayıda implant kullanımı hastaya göre tercih edilir. Bu durumu kişinin yaşı sistemik durumu ağız içi ark uzunluğu kapanış ilişkisi gibi birçok değişken göz önüne alınarak karar verilir.

All On Four İmplant Ankara

Son yıllarda klinik pratiğimize kazandırılan bu yöntem aslında 20 yıldır kullanılmaktadır. Uzun dönem başarısı ile teknik artık günümüz uzman kadroları tarafından tercih ediliyor.

İmplant sayısının az olması ve ileri cerrahi yöntemler ihtiyaç olmaması bu tekniğin en büyük avantajlarındandır. Aynı zamanda estetik olarak çok başarılı bir yöntem olduğu için hasta memnuniyeti oldukça yüksektir.

Her tedavi gibi bu yöntemde çeşitli sınırlılıklara sahiptir. Azı dişlerinin posteriorda ki son implantın konumuna göre çok geride konumlanamaması dikey boyutu yetersiz hastalar ve diş sıkması çok olan hastalarda yöntem kısıtlılıklara sahiptir.

Planlamalar kişiye özeldir. Başkası için doğru olan yöntem ve planlama sizin için uygun olmayabilir. Sizin için ideal tedaviye uzman doktorunuz ile karar vermek en doğrusudur.

GÖRÜŞ, ÖNERİ ve RANDEVU TALEBİ FORMU

* Girmiş olduğunuz bilgiler gizli tutulmaktadır, üçünkü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Hakkımızda HakkımızdaIletişim Iletişim Whatsapp
HAKKIMIZDAKlinik ÇayyoluAlacaatlı Cad. Konsept İş Merkezi No:2/3 Çayyolu
0530 404 29930530 404 2993