Klinik Çayyolu

İmplant Tedavisi Ankara

İmplant Tedavisi Ankara

Diş implant tedavisi nedir?

Diş implantı diş eksiklerinin giderilmesi, hareketli protezlere destek olması amacıyla yerleştirilen biyomateryallerdir.

İmplant denilince akla gelen çene kemiğinde dişlerin köklerinin yerini alması amaçlanan vidaya benzetilebilecek materyallerdir. Bu vida benzeri materyal dişlerin köklerinin yerini tutmaktadır.

Bu yapı hem tek bir dişin yerini tutabildiği gibi birden fazla diş taşıyan protetik yapılarada destek olabilmektedir. Bu sayede kaybedilen dişlerin eksikliğinin giderilmesi mümkün olmakta, hareketli protezlerde ise ek destek olarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Yaklaşık olarak 80 yıldır üstünde çalışılan bu teknoloji son 20 yıldır diş hekimliği klinik uygulamalarında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Günümüz Türkiye’sinde son 10 yıldır fakültelerimizin eğitim müfredatına girmiş olup toplumumuzun tedavi ihtiyacında kullanılmaktadır.

İmplant tedavisi nasıl yapılır?

Tecrübeli ve bilgili personel eşliğinde yapılan cerrahi bir prosedürdür. Genel itibariyle süreç implant vidalaması, implant vida yerleştirilmesi gibi tanımlanmakla beraber aslında çok daha hassas bir süreçtir. Cerrahi işlem olması herkes için bir korku faktörüdür bu gayet anlaşılabilir bir durumdur. Maalesef sosyal medya ve görsel video paylaşımları durumu daha korkulan bir hale getirmektedir.

İmplant Tedavisi Ankara

Aslında deneyimli iyi eğitimli bir doktor için implant cerrahi oldukça kısa süren işlem esnasında ağrı hissedilmeyen bir tedavidir. Ancak bu durum tıpkı araba kullanmak, bisiklete binmek gibi basit görünmesine rağmen oldukça komplike işlemlerdir. Bu durumda da cerrahi eğitim almış tecrübeli doktorlar için implant cerrahisi oldukça rahattır. İmplant Tedavisi Ankara kliniğimizde yapılmaktadır, detaylı bilgi için bizleri arayıp veya muayene gelip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Her hastaya implant yapılabilir mi?

Diş implantı dişlerin köklerinin yerini tutmaktadır. İmplantlar daha sonra yapılacak protetik tedaviye bir temel oluşturmaktadır. Dolayısıyla temel için zemin çok önemlidir. Yani hastanın mevcut çene kemiği bizim zeminimizdir. Her kişi için nasıl dişler benzersiz ise çene kemiği de kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir.

İmplant tedavisi ise çoğu durumda uygun olmasına rağmen bazı vakalarda, ek cerrahi protokollerde göz önünde bulundurulmakla beraber, hastanın kemik durumu implantı mümkün kılmamaktadır. Bu gibi durumlarda farklı tedavi alternatiflerini uygulamak uzun dönemde daha uygun olucaktır.

İmplant tedavisinin uygunluğu hastadan alınan radyografiler ve yapılan muayene dikkatlice değerlendirilmelidir.

İmplant hiçbir zaman son çare değildir riskler akıllıca değerlendirilmelidir. Bireyin mevcut sistemik hastalıkları ve kullandığı ilaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bireyin sahip olduğu birçok hastalık tedaviyi etkilemez ancak tedavinin güvenli yapılmasını engelleyen durumlarda mevcuttur. Bu yüzden tedavi öncesi değerlendirme oldukça önemlidir.

İmplant Fiyatları 2024

Ülkemizde diş sağlığı hizmeti özel ve devlet olarak iki şekilde sağlanmaktadır. Sosyal güvenlik sistemimiz ise implant tedavisini daha ucuz alternatifleri olduğu sebebiyle lüks olarak tanımlamakta ve ücret ödemesi yapmamaktadır.

Hastalar ise implant fiyatları 2024 araştırması yaptığında kliniklerden 2000 TL den başlayan geniş bir skalada fiyatlarla karşılaşmaktadır. Bu durumda fazlası ile kafa karıştırmaktadır. Burada daha ziyade dikkat edilmesi gereken husus doktorunuzu implant yaptırmak istediğiniz kliniği iyi seçmeniz gerekmekte, klinik ve seçtiğiniz implant üreticisinin uzun yıllar sizlere hizmet verebilecek ciddiyet ve kalıcı olması oldukça önemli.

Şeker (diabet) hastalarına implant yapılabilir mi?

Hastalarımızın bizlere en çok sorduğu sorulardan birisidir. Şeker hastalığı toplumuzda oldukça sık görülen bir kronik hastalıktır. Tip1 ve Tip 2 diabet hastalarına da implant tedavisi yapılabilmektedir. Ancak tabii ki her vaka kendine özel değerlendirilmelidir.

Örneğin komşunuza şeker hastalığı olduğu için implant tedavisi uygun görülmemişken, sizin için aynı hastalığa sahip olmanıza rağmen oldukça güvenli bir şekilde tedavi yapılabilir.

Önemli olan sahip olduğunuz kronik hastalığın kontrol altında olmasıdır. Diabet ömür boyu kontrol gerektiren bir hastalıktır. Gerekli durumlarda bizlerde tedaviye başlamadan doktorunuzdan bilgi ve onay alabiliriz. Dikkatli planlama ve çalışma ile bizler diabet hastalarında oldukça rahat çalışmaktayız.

Hasta Yorumları
 • H
  Hasan Tuna19.11.2019

  iyigünler komşum implant yaptırdı ve düştü, implantı vücut kabul etmezse napılır

  KLİNİK ÇAYYOLU

  Merhaba, İmplantın vücut tarafından reddedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Yapılan araştırmalar da titanyumun son derece doku dostu bir malzeme olduğunu göstermiştir. Cerrahi işlem sonrası kemiğe kaynaşma döneminde herhangi bir enfeksiyon gelişmediği, fazla sigara tüketimi olmadığı ve hasta ağız içi temizliğine dikkat ettiği sürece bir sorun oluşmamaktadır.Düzenli diş hekimi kontrolleri ve iyi bir ağız hijyeni ile implantlarınız ömür boyu kullanılabilir. Mutlu günler

 • Ş
  Şebnem Toksöz16.02.2019

  iyi günler. benim üst çenede azı dişim eksik. diş hekimi sinüslerime işlem yapılması gerektiğini söyledi implant yaptırmak için yoksa köprü yaptırmamı söyledi. kliniğinizde bu işlem yapılabilir mi? köprü yaptırmak istemiyorum.

  KLİNİK ÇAYYOLU

  Merhaba Şebnem hanım, Tek diş eksikliği için köprü yaptırmak, diğer dişlerinizi kestirmek zorunda değilsiniz. Sinüs lift denen cerrahi işlemle implantınız yerleştirilir ve iyileşme süresi sonunda diğer dişlerinize dokunmadan sadece implantınızın üst yapısı, kaplaması yapılır ve böylelikle diş eksikliğiniz tedavi edilmiş olur. İmplant cerrahisi ile ilgili bütün işlemler kliniğimizde yapılmaktadır. Detaylı muayene için kliniğimize bekleriz. Güzel gülüşler dileriz.

 • I
  Ilker Keskin16.01.2019

  ben diyabet hastasıyım. İmplant yaptırmamda bir sakınca var mıdır. Bir de implant tedavi ücretleri hakkında bilgi verir misiniz?

  KLİNİK ÇAYYOLU

  İlker bey geçmiş olsun. Diyabet hastalarının implant tedavisi yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur. Tedavinizi yapacak olan hekime durumunuzu bildirirseniz implant tedavinizin daha rahat olması sağlanacaktır. İmplant tedavisi ücretleri hakkında bilgiyi kliniğimizden telefonla alabilirsiniz.

GÖRÜŞ, ÖNERİ ve RANDEVU TALEBİ FORMU

* Girmiş olduğunuz bilgiler gizli tutulmaktadır, üçünkü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Hakkımızda HakkımızdaIletişim Iletişim Whatsapp
HAKKIMIZDAKlinik ÇayyoluAlacaatlı Cad. Konsept İş Merkezi No:2/3 Çayyolu
0530 404 29930530 404 2993